صمیمیت بین دوستان

صمیمیت بین دوستان 2

دوست کسی است که با او دارای رابطه صمیمیانه تری هستیم  اما چگونه  می توان این رابطه را حفظ کرد .برای این کار می توان به موارد زیر را اشاره نمود:

اعتماد داشتن

هیچ گونه رابطه ای (دوستی،کاری ،زندگی مشترک)بدون داشتن اعتماد دو طرفه ممک نیست.رابطه ای تداوم خواهد داشت که دارای ارتباط واعتماد دوسویه باشد.

خوب گوش دادن

در یک رابطه دوستانه  نباید فقط انتظار داشت که دیگران به ما گوش دهند وتوجه کنند این انتظار بیجایی است. همیشه به یاد داشته باشید به همان اندازه که شما احتیاج به شنیدن حرفهای تان دارید دیگران نیز نیاز دارند.

افزایش مهارت ارتباط

نوع برخورد وایجاد برخورد در یک رابطه دوستانه مهم است.حتی نوع آهنگ بیان هم می تواند سبب دلخوری ویا اشتیاق یک فرد برای تداوم یا قطع دوستی گردد.

احتیاط وحفظ حریم

همیشه همه چیز را به دوستتان نگوییدهمیشه یکسری خط قرمز برای خودتان قائل شویدبه یاد داشته باشید ممکن است افشای برخی اطلاعات روزی به ضررتان تمام شود

حل سوء تفاهمات

همیشه در دوستی پیش قدم باشید غرور بزرگترین سد در تداوم دوستی است.مسائل وکدودرت های پیش امده را هرچه زودتر حل کنید.بزرگی در ارزش گذاری به دیگران واحساسات آنهاست وایثار در رابطه باعث دوام ارتباط.

زیاد نخواستن

از دوستتان بیشتر از توانایی اش نخواهید.در کاری که مایل به انجامش نیست اصرار نکنید واز بیان سخن بیهوده در دوستی بپرهیزید.خوش خیالی در دوستی  زیان به دنبال خواهد داشت.

همتراز بینی

هرگز شخصی که اختلاف سنی ویا جنسیتی با شما دارد برای دوستی انتخاب نکنیدهیچوقت پسری نمی تواند راز دختری ودختری راز پسری را حفظ کند.رازهای شما روزی اهرم فشار برای جنسیت مخالف خواهد شد.

………….

صمیمیت بین دوستان

انسان موجودی است اجتماعی وبراین اساس همواره برای رفع نیازای عاطفی خود وهمچنین بقا نیازمندارتباط با دیگران می باشد اما با برخی افراد این روابط بیشتر ونزدیک تر شده وازآن به صمیمیت یاد می شود.این افراد که دوست نامیده می شوند در بسیاری از  مسائل زندگی انسان تاثیر گذار هستند اما مسائلی پیش می اید که این روابط قطع یا کم رنگ می شود برای حفظ صمیمیت دردوستی باید مواردی را رعایت نمود:

-مسائل خانوادگی

حتی اگر به بهترین دوستتان خیلی اعتماد دارید، اما باز هم از گفتن مسائل و اسرار خانوادگی خود،مخصوصا موضوعاتی که ناراحت کننده هستند خودداری کنید. ممکن است دوست شما بسیار خوب باشد و هیچ قضاوتی نکند، اما هیچ گاه نخواهید توانست پیش بینی کنید که دوستتان در شرایط خاص و موقعیت های مختلف چه رفتار و عکس العمل و دیدگاهی نسبت به شما خواهد داشت.

-انعطاف پذیری

خیلی زود انعطاف پذیری خود را به دوستتان نشان دهید. زیرا اگر بهترین هم باشد، ممکن است در شرایط سخت از شما سوء استفاده کند. قبل از آنکه احساسات خود را به دست دوستتان بسپارید، او را امتحان کنید و مطمئن شوید که از انعطاف پذیری شما سوء استفاده نخواهد کرد. این به دوام دوستی شما کمک می کند.

-اسراری که دیگران به شما می گویند

زمانی که شخصی به شما اعتماد می کند و اسرارش را با شما در میان می گذارد، ممکن است حسی درونتان به وجود آید که دوست داشته باشید اسرار او را با دوست صمیمی خود در میان بگذارید، اما یادتان باشد که آن شخص برای گفتن اسرارش، به شما اعتماد کرده و شما نباید به اعتماد او خیانت کنید.

-پول

پول، بزرگترین دلیل برهم خوردن بسیاری از روابط است. در خصوص دوستی نیز این مساله صادق است. ممکن است شما و خانواده تان منابع درآمدی داشته باشید که نخواهید عمومی شود، پس بهتر است در این خصوص محدوده ی بین خود و دوستتان را نگه دارید.

-اسرار دردناک

این مهم ترین بخش در یک رابطه است. ممکن است شما رازهای دردناکی در مورد دوستتان بدانید که نیاز داشته باشید آن را با کسی در میان بگذارید، اما بدانید که دوست شما ممکن است نخواهد کسی جز شما در جریان رازهای ناراحت کننده ی زندگی اش باشد. پس برای ماندگاری دوستی با بهترین دوستتان هم که شده، رازهای او را با کسی در میان نگذارید.

-وجود علاقه ی عمیق شما نسبت به دوستتان

علاقه ی عمیق خود را نسبت به دوست صمیمی خود، هیچ گاه واضح و آشکار بیان نکنید، در واقع برای ماندگاری دوستی و صمیمیت بین شما و دوستتان، باید تا اندازه ای غرور در رابطه حفظ شود. همین که به دوست خود محبت می کنید و در هر شرایطی می تواند از شما کمک بگیرد و به شما اعتماد کند، برای پایداری دوستی کافی است. نیازی نیست که مستقیما به وی ابراز علاقه کنید.

منبع

Asrehjadid.blogsky.com

http://qudsonline.ir/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *